ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Μιλόγεβιτς: "Η ψυχή μου και η καρδιά μου θα μείνουν εδώ"

SUPERLEAGUE / ÐÁÍÉÙÍÉÏÓ - ÐÁÏÊ (LATO KLODIAN / Eurokinissi Sports)
Μιλόγεβιτς EUROKINISSI SPORTS

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς τοποθετήθηκε μετά τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ για την επικείμενη αποχώρησή του από τον Πανιώνιο. Όσο για το ματς; Στάθηκε στην ευκαιρία που έχασε ο Μπεν και στη χρησιμοποίηση νεαρών παικτών.

Αντίστροφα πλέον μετράει ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς για την αποχώρηση του από τον πάγκο του Πανιωνίου, αφού απομένουν μόνο τα παιχνίδια με τον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ. « Σωματικά θα φύγω, αλλά η ψυχή και η καρδιά μου θα μείνουν εδώ. Ο Πανιώνιος μου έδωσε πολλά, όπως κι εγώ προσπάθησα να δώσω στην ομάδα» ανέφερε χαρακτηριστικά στις δηλώσεις του μετά τη λήξη του αγώνα της Νέας Σμύρνης.

Όσο για την εικόνα που αποκόμισε από το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ κατά το οποίο η ομάδα του έχασε 1-0, σχολίασε:

«Είχαμε πολλές ελλείψεις παικτών. Δεν ήταν ένα ποιοτικό ματς και, σ’ αυτή τη χρονική περίοδο, δεν θα μπορούμε να περιμένουμε παιχνίδια με έντονο ρυθμό. Αλλά αξίζουν πολλά μπράβο στους παίκτες μου για τη μεγάλη προσπάθεια τους. Όπως συνέβη στο ματς της Τούμπας, έτσι και σήμερα το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Κι αν ο Μπεν αξιοποιούσε την ευκαιρία στο πρώτο μέρος, δεν θα χάναμε το παιχνίδι.

Πρέπει τώρα να μαζέψουμε τις δυνάμεις μας για τα δύο τελευταία ματς. Σε κάθε περίπτωση, χαίρομαι για τη συμμετοχή στο παιχνίδι των Σταυρόπουλου και Βουκελάτου. Πρόκειται για παίκτες, που προέρχονται από την ακαδημία της ομάδας μας, όπου πραγματικά γίνεται πολύ καλή δουλειά».

Ο Μιλόγεβιτς απένειμε τα εύσημα και στον κόσμο του Πανιωνίου:

«Του αξίζουν επίσης πολλά μπράβο. Είναι πραγματικοί φίλαθλοι και αναγνωρίζουν τη μεγάλη μας προσπάθεια».

Κληθείς να σχολιάσει τις αποδοκιμασίες σε βάρος του Πέλκα, απάντησε:

«Προσπαθώ στη διάρκεια του αγώνα να είμαι συγκεντρωμένος στο παιχνίδι. Σίγουρα δεν ήταν ωραία όσα ακούστηκαν….».