ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Είδαν την U20 του Παναθηναϊκού οι Βόκολος, Σαραβάκος

Ο τεχνικός διευθυντής του Παναθηναϊκού, Λεωνίδας Βόκολος, και ο Δημήτρης Σαραβάκος βρέθηκαν την Κυριακή το πρωί στην Αργυρούπολη και είδαν την αναμέτρηση με τον Πανιώνιο έχοντας στραμμένα τα βλέμματα τους στους πράσινους επαγγελματίες.

Στην Αργυρούπολη βρέθηκαν το πρωί της Κυριακής οι Λεωνίδας Βόκολος και Δημήτρης Σαραβάκος. Ο τεχνικός διευθυντής του Παναθηναϊκού και ο Σαραβάκος παρακολούθησαν από κοντά την αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Πανιώνιο και Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα U20. Οι δυο τους βρέθηκαν από νωρίς στο γήπεδο και είδαν όλο το ματς έχοντας στραμμένα τα βλέμματα τους στους επαγγελματίες άσους του τριφυλλιού.

Από πλευράς Παναθηναϊκού στο γήπεδο βρέθηκαν και ο επικεφαλής των σκάουτ Δημήτρης Μάρκος αλλά και οι Κώστας Μπατσινίλας και Γιώργος Φαμέλης. Επίσης εκεί ήταν και οι προπονητές των τμημάτων υποδομής Κώστας Φραντζέσκος, Μανώλης Παπαδάκης και Μάριο Γκαλίνοβιτς και φυσικά και Χουάν Ραμόν Ρότσα.

Στο γήπεδο της Αργυρούπολης βρέθηκαν και πολλοί σκάουτερ μεταξύ των οποίων οι Χάρης Κοπιτσής(σκάουτερ Α.Ε.Κ), Θοδωρής Ελευθεριάδης, Θεόφιλος Καρασαβίδης αλλά και ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής Νέων, Γιάννης Γκούμας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Παναθηναϊκός ήταν κατώτερος των περιστάσεων και κόντρα σε έναν έναν ανώτερο αντίπαλο γνώρισε την ήττα με 3-0. Ο Πανιώνιος είχε ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βουκελάτο ο οποίος πέτυχε δυο τέρματα.

Στο 18' λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Αντωνακόπουλοςπάσαρε στονΧελάο οποίος βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ και κατάφερε με ωραίο τελείωμα να ανοίξει το σκορ. Οι "πράσινοι" λίγα λεπτά αργότερα έφτασαν κοντά στο γκολ, οΝιούμανπήρε την κεφαλιά αλλά οΑστράςμε εντυπωσιακό τρόπο αποσόβησε το γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι με δυο κεφαλιές του Τζανουλίνου στο 70' και στο 73' δεν κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια.

Ο Παναθηναϊκός είχε ανέβει στην επίθεση ψάχνοντας το γκολ και ο Πανιώνιος βρήκε κενούς χώρους και τους εκμεταλλεύτηκε. Αρχικά στο 80' ο Βουκελάτος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του μετά από όμορφη πάσα τουΓκούμα. Τρία λεπτά αργότερα οΒουκελάτος και πάλι πήρε την μπάλα λίγο κάτω από το κέντρο του γηπέδου βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα.

Πανιώνιος: Αστράς, Τζαφέρι, Πολυχρωνιάδης, Δαβρής, Σταυρόπουλος, Πινιώτης, Κερασίδης, Καζβιρόπουλος (44’ Βουκελάτος), Αντωνακόπουλος (76’ Παναγιωτόπουλος), Γκούμας, Χελάς.

Παναθηναϊκός: Λαμπίρης, Ξηρός (35’ Βαλμάς), Μαυρομμάτης, Τζανουλίνος, Στάικος, Αγγελόπουλος Γ. (63’ Μίγγος), Νιούμαν, Λάμπρου (70’ Μπουζούκης), Χατζηγιοβάννης.