ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Αγγελίνας: "Πιστεύαμε ότι μπορούμε να γυρίσουμε το παιχνίδι"

SUPERLEAGUE / ÐÁÏ - ÁÅÊ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÔÁÊÇÓ ÓÁÃÉÁÓ / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ÐÁÏ - ÁÅÊ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÔÁÊÇÓ ÓÁÃÉÁÓ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο βοηθός προπονητής του Παναθηναϊκού, Μάκης Αγγελίνας, τόνισε ότι στο τριφύλλι πίστευαν ότι μπορούν να φθάσουν στην ανατροπή και τη νίκη (3-2) επί της ΑΕΚ παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δυο γκολ.

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε να χάνει 0-2 στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ από την ΑΕΚ, αλλά έφθασε στην ανατροπή και τη νίκη (3-2) χάρη σε γκολ του Δημήτρη Κολοβέτσιου στο 88ο λεπτό. Ο Μάκης Αγγελίνας τόνισε ότι οι πράσινοι πίστευαν στην ανατροπή ακόμη κι όταν βρισκόταν πίσω στο σκορ.

"Πετύχαμε μία μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν μεγάλο αντίπαλο, όπως η ΑΕΚ. Ο αντίπαλος μας είχε διαβάσει. Στο ημίχρονο βάλαμε κάποια πράγματα, βάλαμε την ψυχή μας και τελικά καταφέραμε να πάρουμε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα. Πραγματικά πιστεύαμε πως μπορούμε να γυρίσουμε το παιχνίδι", υποστήριξε ο βοηθός προπονητής του Τριφυλλιού καθώς ο Γιώργος Δώνης είναι τιμωρημένος.

Photo credits: Eurokinissi