ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Χάβος: "Έπρεπε να δοθεί φάουλ πριν το πέναλτι"

Χάβος INTIME SPORTS

Ο Μάκης Χάβος στάθηκε στη φάση του πέναλτι και ισχυρίστηκε πως στο ξεκίνημα υπήρξε επιθετικό φάουλ

" Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια καλά δουλεμένη ομάδα με εμάς να έχουμε σημαντικές απουσίες. Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα όταν ο διαιτητής έδωσε φάουλ που δεν δίνεται στο 1ό λεπτό και μετά έγινε το πέναλτι.

Είμαι ικανοποιημένος από εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου, κάναμε όσα δουλέψαμε στην τακτική", είπε αρχικά ο τεχνικός του Παναιτωλικού και συνέχισε:

"Όσο το παιχνίδι είναι 1-0 όλα είναι ρευστά. Αλλά όταν μένεις και με 10 παίκτες, για μένα άδικα, τα πράγματα στη Λεωφόρο γίνονται πολύ δύσκολα.

Είμαι ευχαριστημένος από τη δουλειά της ομάδας και σίγουρα μόλις επιστρέψουν και τα παιδιά που ήταν τιμωρημένοι θα πάμε ακόμα καλύτερα".