ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός - Κράσνονταρ: Οι μεγάλες ευκαιρίες με Ποντένσε και Βαλμπουενά

Κοντά στο 2-0 έφτασε ο Ολυμπιακός πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Κράσνονταρ όμως ο Ποντένσε και ο Βαλμπουενά δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. (VIDEO)

Μετά το γκολ του Γκερέρο στο 30ο λεπτό, ο Ολυμπιακός πίεσε την Κράσνονταρ για να πετύχει και δεύτερο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσε να τα είχε καταφέρει σε δύο περιπτώσεις.

Στο 44' ο Ποντένσε βγήκε από δεξιά, άδειασε τον Ραμίρες, έκανε το σουτ με το αριστερό με την μπάλα να φεύγει η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι της εστίας του Σαφόνοβ. Τρία λεπτά αργότερα ο Ποντένσε και πάλι βγήκε από τα δεξιά έκανε τη σέντρα με τους αμυντικούς να απομακρύνουν.

Η μπάλα, όμως, στρώθηκε στον Βαλμπουενά ο οποίος εντός περιοχής και δεξιά επιχείρησε το σουτ στην κίνηση με τον Ραμίρες να διώχνει.