ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Λεμονής: "Αντιδράσαμε σωστά στο δεύτερο μέρος"

SUPERLEAGUE / ÊÅÑÊÕÑÁ - ÏÓÖÐ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ÊÅÑÊÕÑÁ - ÏÓÖÐ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Τάκης Λεμονής υποστήριξε πως το γκολ της Κέρκυρας στο πρώτο ημίχρονο έβγαλε την ομάδα του εκτός ρυθμού, όμως στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός αντέδρασε σωστά και πήρε τη νίκη.

Ο Ολυμπιακός, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή, επικράτησε 3-1 της Κέρκυρας και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας ύστερα από τρεις μήνες. Μετά το τέλος του αγώνα, ο Τάκης Λεμονής μίλησε στην κάμερα της ΝΟVA και τόνισε πως το γκολ της Κέρκυρας στο πρώτο ημίχρονο έβγαλε την ομάδα του εκτός ρυθμού, όμως στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός αντέδρασε σωστά και πήρε τη νίκη.

"Στο πρώτο είχαμε ευκαιρίες για την ανατροπή. Σίγουρα το γκολ που δεχτήκαμε από στημένη φάση μας προβλημάτισε, μας έβγαλε από τον ρυθμό, αλλά αντιδράσαμε γρήγορα στο δεύτερο μέρος", δήλωσε χαρακτηριστικά.