ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Κ20: Πέρασε από το Ρουφ ο Ολυμπιακός, 3-1 τον Ατρόμητο

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ / ΝΕΟΙ Κ20 (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΤΑΚΗΣ ΣΑΓΙΑΣ / EUROKINISSI)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ / ΝΕΟΙ Κ20 (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΤΑΚΗΣ ΣΑΓΙΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Με δύο γκολ του Βοΐλη και ένα του Βάρκα, ο Ολυμπιακός έφτασε στη νίκη με σκορ 3-1 επί του Ατρομήτου που προηγήθηκε με τον Τριμμάτη.

Για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Super League K20, που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου (10/2) στο Ρουφ, ο Ολυμπιακός επικράτησε με σκορ 3-1 του Ατρόμητου.

Οι Περιστεριώτες πήραν προβάδισμα μόλις στο 12', με δυνατό σουτ του Τριμμάτη που νίκησε τον Αγγελόπουλο. Ο Ατρόμητος με το 1-0 υπέρ του είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης μέχρι και το 25ο λεπτό, όταν ο Ολυμπιακός άρχισε να ανεβάζει στροφές στον αγωνιστικό χώρο.

Σε κόντρα επίθεση στο 36', ο Βρουσάι άνοιξε ιδανικά για τον Βοΐλη που δεν άφησε την ευκαιρία να χαθεί ισοφαρίζοντας σε 1-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους ήταν η σειρά του Πανάγου να βρει την ιδανική ασίστ προς τον Βοΐλη, που με το δωδέκατο τέρμα του στο πρωτάθλημα έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό.

Στο 65ο λεπτό, από νέα προσπάθεια του Βοΐλη και επέμβαση του Κίναλη, ο Βάρκας σκόραρε στην επαναφορά για το 3-1 υπέρ των "ερυθρολεύκων". Ο 20χρονοπς φορ με αυτό το γκολ έφτασε τα 13 στη σεζόν και παρέμεινε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του.

Ο τεχνικός του Ολυμπιακού, Βασίλης Βούζας, τόνισε μετά το ματς: "Κάθε νίκη είναι σημαντική. Σ' αυτή την έδρα πάντα δυσκολευόμασταν αλλά φέτος παίζοντας καλά περάσαμε χωρίς μεγάλη πίεση. Εάν παίζεις καλό ποδόσφαιρο και αξιοποιείς τις ευκαιρίες δεν έχεις θέματα. Ο Ολυμπιακός κυνηγάει το 4ο συνεχόμενο πρωτάθλημα και αυτοί οι παίκτες είναι πολύ σκληρά καρύδια και θα το παλέψουν έως το τέλος".

Ο Αλέξανδρος Βοϊλης από την πλευρά του υποστήριξε τα εξής: "Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου για τη νίκη. Δεν έχουμε πιστέψει ούτε λεπτό ότι μπορούμε να χάσουμε το πρωτάθλημα. Έχουμε άλλους 10 τελικούς και θα τα δώσουμε όλα. Δεν έχει σημασία που σκοράρω. Αυτή είναι η δουλειά μου. Σημασία έχει να κερδίζει η ομάδα μας".

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κίναλης, Νταούλιας, Λώλος, Παπαδογιωργάκης, Βιταλιώτης, Ιμέρι, Νταβιώτης(77' Νιτσάκης), Ρούνης (67' Κοτσίκος), Τριμμάτης (86' Χιλάι), Λαζαρίδης, Τσεκερίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ:Αγγελόπουλος, Πανάγου, Κουγιός (77' Γαλούπης), Λάμπρου, Ράμα, Πέιος (67' Νεοφυτίδης), Χατζηιωαννίδης, Ξενιτίδης (75' Τσερκώνης), Βάρκας, Βρουσάι, Βοϊλης.