ΟΦΗ

Νιόπλιας: "Μεγάλη νίκη, αφιερωμένη στον κόσμο"

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ / ΟΦΗ - ΠΑΟ
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ / ΟΦΗ - ΠΑΟ EUROKINISSI SPORTS

Διαβάστε όσα δήλωσε ο Νίκος Νιόπλιας μετά την μεγάλη νίκη του ΟΦΗ με σκορ 2-1 επί του Παναθηναϊκού, για το Κύπελλο Ελλάδας.

Ο ΟΦΗ υποδέχθηκε τον Παναθηναϊκό στο "Γεντί Κουλέ", στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας και πήρε μια σπουδαία νίκη με σκορ 2-1 επί των "πρασίνων" και μάλιστα με ανατροπή.

Περιχαρής ο Νίκος Νιόπλιας με την εξέλιξη και το αποτέλεσμα της αναμέτρησης, δήλωσε τα εξής μετά τη λήξη του ματς:

"Δεν επιστρέψαμε ακόμη, χρειάζεται δουλειά και υπομονή για να γυρίσουμε στην πρώτη κατηγορία. Σήμερα κάναμε μια μεγάλη νίκη, μια νίκη με ανατροπή. Την αφιερώνουμε στους οπαδούς μας, Ο ΟΦΗ είναι μια μεγάλη ομάδα, με ιστορία. Είμαι 17 χρόνια εδώ και ο κόσμος άξιζε ένα τέτοιο μεγάλο αποτέλεσμα.

Πέρα από το πρώτο δεκάλεπτο, δεν είχαμε μεγάλα προβλήματα, παίξαμε σαν ίσος προς ίσο. Κάναμε καλό δεύτερο ημίχρονο, από τη δική μας απόδοση κρίθηκε το ματς. Σε έναν δύσκολο αγωνιστικό χώρο χρειάζονται πολλά για να κερδίσεις.

Σωστή σκέψη, ζευγάρια στα μαρκαρίσματα, όσο μπορείς τη μπάλα κάτω, πείσμα. Κάναμε μια μεγάλη νίκη και συνεχίζουμε", τόνισε χαρακτηριστικά ο τεχνικός του ΟΦΗ.

Photo credits: ACTION IMAGES