Μάντσεστερ Σίτι: Ο Μπερνάρντο Σίλβα χάρισε το βραβείο του MVP στον Φόντεν

Ο Μπερνάρντο Σίλβα αναδείχθηκε MVP στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με την Τότεναμ, αλλά ο ίδιος είχε διαφορετική άποψη και χάρισε το βραβείο του στον Φιλ Φόντεν που πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα. (VIDEO)

Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε 1-0 την Τότεναμ στο "Etihad Stadium" χάρη σε γκολ του Φιλ Φόντεν μόλις στο 5ο λεπτό και έκανε άλμα τίτλου. Ο Μπερνάρντο Σίλβα αναδείχθηκε κορυφαίος παίκτης στην αναμέτρηση, όμως ο ίδιος έσπευσε να δώσει το βραβείο στον σκόρερ της αναμέτρησης, επιβραβεύοντάς τον.

"Είναι νεαρός, ταλαντούχος, πέτυχε και το γκολ της νίκης, οπότε πιστεύω ότι το αξίζει", είπε ο Πορτογάλος στις κάμερες, έχοντας στο πλάι του τον Φόντεν.