ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Λίβερπουλ: Στο 62' μπήκε ο Τσιμίκας κόντρα στην Σάλτσμπουργκ

Ο Κώστας Τσιμίκας μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 62ο λεπτό στην φιλική αναμέτρηση της Λίβερπουλ κόντρα στην Σάλτσμπουργκ.

Μετά το ντεμπούτο του με τη φανέλα της Λίβερπουλ απέναντι στην Στουτγάρδη, ο Κώστας Τσιμίκας πήρε κι άλλα λεπτά συμμετοχής από τον Γιούργκεν Κλοπ στην φιλική αναμέτρηση με την Red Bull Σάλτσμπουργκ.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού πέρασε ως αλλαγή στο 62ο λεπτό αντί του Ρόμπερτσον και πήρε θέση στην αριστερή πλευρά της άμυνας των reds.

Στο σημείο της αλλαγής η Λίβερπουλ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0 από τους Αυστριακούς χάρη στα δύο γκολ του Πάτσον Ντάκα στο 3ο και στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης. Μετά από την είσοδο του Τσιμίκα στον αγωνιστικό χώρο, οι κόκκινοι ισοφάρισαν με δύο γκολ του Μπρούστερ στο 72' και το 81'.

Μάλιστα, στο 54ο λεπτό του παιχνιδιού ο αμυντικός της Λίβερπουλ, Βίρχιλ Φαν Ντάικ δέχθηκε ένα κόψιμο στο φρύδι. Στη θέση του Ολλανδού κεντρικού αμυντικού πέρασε ο Φίλιπς.