ΚΕΡΚΥΡΑ

Ματζουράκης: "Να αλλάξουμε τη νοοτροπία μας"

SUPERLEAGUE / ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI)
Σιόντης, Μπελγκαζουανί EUROKINISSI SPORTS

Ο Γιάννης Ματζουράκης δήλωσε μετά την ήττα (0-2) της Κέρκυρας στη Λιβαδειά από τον Λεβαδειακό ότι η ομάδα του πρέπει να αλλάξει τη νοοτροπία της καθώς "ένα παιχνίδι δεν τελειώνει στο 1-0".

Μετά την ήττα (0-2) της Κέρκυρας στη Λιβαδειά από τον Λεβαδειακό, ο τεχνικός της ομάδας του νησιού των Φαιάκων, Γιάννης Ματζουράκης, είπε: "Μπήκαμε καλά στο παιχνίδι, με απαιτήσεις. Άλλη ήμασταν στο πρώτο μέρος και άλλη στο πρώτο 20λεπτο του δεύτερου ημιχρόνου. Είχαμε την ατυχία να βγει εκτός ο στόπερ μας και να παίξουμε με δέκα.

Ήρθε ένα εύκολο γκολ γιατί η μάχη στον άερα ήταν με παίκτη που είχε διαφορά ύψους. Για αρκετά λεπτά απογοητευμένοι όπως ήμασταν, αργήσαμε να μπούμε ξανά στο ματς. Στο τελευταίο κομμάτι είχαμε δυο φάσεις που θα μπορούσαμε να κάνουμε γκολ. Θα πρέπει να αλλάξουμε και τη νοοτροπία μας.

Ένα παιχνίδι δεν σταματάει ούτε στο 1-0. Υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης και θα διορθώσουμε ό,τι πρέπει. Είμαστε σε δύσκολη θέση οι τρεις τελευταίοι, αλλά οφείλουμε να δώσουμε μάχη".

Photo Credits: Eurokinissi