ΗΡΑΚΛΗΣ

Παντελίδης: "Μετά το 35' δεν αξίζαμε κάτι"

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ (ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / Eurokinissi Sports)
ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ (ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ηρακλής ηττήθηκε με 1-0 από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και ο προπονητής του Γηραιού, Σάββας Παντελίδης, υποστήριξε ότι η ομάδα του δεν άξιζε τίποτα από το ματς μετά το 35ο λεπτό.

Ο προπονητής του Ηρακλή Σάββας Παντελίδης, δήλωσε μετά την ήττα (1-0) της ομάδας του από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, για την 21η αγωνιστική της Super League: "Μέχρι το 35’ δεν αξίζαμε κάτι περισσότερο. Είτε αγωνιζόμασταν με 11 είτε με δέκα παίκτες. Ο Πανιώνιος άξιζε να σκοράρει αλλά η συνέχεια ήταν διαφορετική.

Προσπαθήσαμε να μην αλλάξει κάτι στην άμυνα μας, παρά το γεγονός ότι ήμασταν με λιγότερο παίκτη. Είχαμε πει ότι μετά το 70’ θα πιέσουμε για να πάρουμε ό,τι περισσότερο μπορούμε. Πιέσαμε και δημιουργήσαμε ευκαιρίες αλλά δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Τώρα ήμαστε υποχρεωμένοι να παλέψουμε σε κάθε αγώνα για το καλύτερο. Κραταμε απλά την καλή εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου".