ΗΡΑΚΛΗΣ

Δέκα γκολ ο Βέλλιος που είναι μισή ομάδα μόνος του

Βέλλιος INTIME SPORTS

Ο Απόστολος Βέλλιος κάνει παπάδες τη φετινή περίοδο έχοντας συμμετοχή στα 8 από τα 13 γκολ του Ηρακλή. Χτίζει παράδοση απέναντι στον Αστέρα ο Γηραιός (VIDEOS).

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ; Τι κι αν έμεινε με δέκα παίκτες στο 68ο λεπτό; Ο Ηρακλής συνέχισε την παράδοση που τον θέλει να μην χάνει από τον Αστέρα στο πρωτάθλημα, φεύγοντας με το διπλό και φτάνοντας τους 17 βαθμούς μετά από 13 αγωνιστικές.

Ο Γηραιός έχει χτίσει τη δική του παράδοση απέναντι στους Αρκάδες, αφού σε εννέα παιχνίδια μετρά πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες!

Το 1-1 για τον Ηρακλή έκανε ποιος άλλος; Ο Απόστολος Βέλλιος, ο οποίος έφτασε τα έξι τέρματα τη φετινή περίοδο. Δεν είναι υπερβολή να πούμε πως ο νεαρός φορ είναι η μισή ομάδα φέτος, αφού έχει συμμετοχή στα 8 από τα 13 τέρματα του Γηραιού (6 γκολ, 2 ασίστ).

Εκτός από αυτό, όμως, ο Βέλλιος έφτασε τα δέκα γκολ στην Super League. Κι αν σας φαίνονται λίγα, να θυμίσουμε πως το 2010 έφυγε με μεταγραφή για την Έβερτον και επέστρεψε φέτος.