ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αταλάντα - Ίντερ 4-1: Περιποιημένη "σφαλιάρα" στην παρέα του Ικάρντι

Inter Milan coach Luciano Spalletti gestures during the Champions League group B soccer match between Inter Milan and Barcelona at the San Siro stadium in Milan, Italy, Tuesday, Nov. 6, 2018. (AP Photo/Antonio Calanni) AP

Η Ίντερ γνώρισε βαριά ήττα στην έδρα της Αταλάντα με 4-1 κι έμεινε πίσω στο κυνήγι της πρωτοπόρου Γιουβέντους.

Ο Λουτσιάνο Σπαλέτι και οι ποδοσφαιριστές του θα κάνουν καιρό να ξεχάσουν το κάζο που υπέστησαν στην έδρα της Αταλάντα.

Οι γηπεδούχοι υποδέχθηκαν τους Μιλανέζους και τους έστειλαν πίσω στο "Μεάτσα" με τέσσερα γκολ στην πλάτη!

Στο 9' ο Χάτεμπουρ έκανε το 1-0, ο Ικάρντι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 1-1 στο 47', αλλά από εκεί και πέρα ακολούθησε... καταιγίδα.

Ο Μαντσίνι στο 62' έγραψε το 2-1, στο 88' Τζίμσιτι το 3-1 και το τελικό 4-1 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου ο Γκόμες.