ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Ο Μέσι χάρισε φανέλα του σε ανάπηρο φίλο της Αλαβές (VIDEO)

Ο σταρ της Μπαρτσελόνα, Λιονέλ Μέσι, χάρισε τη φανέλα προθέρμανσης που φορούσε σε φίλο της Αλαβές πριν μπει στον αγωνιστικό χώρο του "Μεντιθορόθα" για την αναμέτρηση των δύο ομάδων. (VIDEO)

Με τους Κάρλες Αλενιά και Λουίς Σουάρες να καθαρίζουν σε επτά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπαρτσελόνα νίκησε 2-0 εκτός έδρας την Αλαβές και βρέθηκε ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση του ισπανικού πρωταθλήματος.

Κάποια πράγματα είναι πιο σημαντικά κι από το ίδιο το τελικό σκορ, ή ακόμη κι από τον τίτλο. Ο Λιονέλ Μέσι, πριν περάσει στη θέση του Ουσμάν Ντεμπελέ στο 61ο λεπτό, χάρισε τη φανέλα με την οποία έκανε προθέρμανση σε ανάπηρο οπαδό της ομάδας από τη Χώρα των Βάσκων, προσφέροντάς του μεγάλη χαρά. Δείτε το video: