ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Μπαρτσελόνα - Βαλένθια: Γκολ και ασίστ για τον τρομερό 16χρονο, Φατί

Η Μπαρτσελόνα πέτυχε δύο γκολ μέσα στα πρώτα επτά λεπτά του αγώνα με την Βαλένθια με τον Φατί να πετυχαίνει το πρώτο και να σερβίρει το δεύτερο. (VIDEOS)

Αυτά που κάνει ο Ανσού Φατί είναι βγαλμένα από κάποιο όνειρο. Ο 16χρονος επιθετικός της Μπαρτσελόνα πραγματοποιεί εντυπωσιακές εμφανίσεις και νέο θύμα του ήταν η Βαλένθια.

Μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης ο Φατί άνοιξε το σκορ. Μετά από συρτή πάσα του Ντε Γιονγκ ο 16χρονος εκτέλεσε με την μία για να κάνει το 1-0.

Πριν προλάβει να συνέλθει η Βαλένθια ο Φατί έγινε δημιουργός. Ο 16χρονος πέρασε τους Βας και Γκαράι και την κατάλληλη στιγμή έστρωσε την μπάλα στον Ντε Γιονγκ μετον Ολλανδό να στέλνει τη μπάλα στον ουρανό των διχτύων με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής στο 7'.