ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Μπαρτσελόνα: Τα νέα αριστουργήματα του Μέσι με απευθείας εκτελέσεις φάουλ

Barcelona's Lionel Messi waves to the fans during the group F Champions League soccer match between F.C. Barcelona and Inter Milan at the Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, Wednesday, Oct. 2, 2019. Barcelona won 2-1. (AP Photo/Emilio Morenatti) AP PHOTO/JOAN MONFORT

Ο Λιονέλ Μέσι με δύο εντυπωσιακές εκτέλεσεις φάουλ πέτυχε ισάριθμα γκολ κόντρα στην Θέλτα και ολοκλήρωσε το χατ τρικ του μέσα σε 26 λεπτά. Απολαύστε τα.. (VIDEOS)

Για μία ακόμα φορά η Μπαρτσελόνα χρειάστηκε τον Λιονέλ Μέσι για να βρει το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Ο Αργεντινός ηγέτης των Καταλανών άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 23' και έφτασε στη συμπλήρωση του χατ τριπ 26 λεπτά αργότερα.

Η Θέλτα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο 42' με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ από τον Ολάσα.

Η συγκεκριμένη εκτέλεση μάλλον προκάλεσε τον Αργεντινό που απάντησε με τον ίδιο τρόπο και μάλιστα δύο φορές. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Αργεντινός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας προβάδισμα στην Μπαρτσελόνα.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έκαναν το ίδιο λάθος δίνοντας στον Μέσι την ευκαιρία να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με μία ακόμα εκτέλεση φάουλ και ο Αργεντινός δεν λάθεψε.