ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Μπαρτσελόνα - Σεβίλλη 3-0 στο ημίχρονο: Γκολάρα με ψαλιδάκι ο Σουάρες

Η Μπαρτσελόνα φιλοδώρισε με τρία γκολ την Σεβίλλη στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο Καμπ Νόου στα πρώτα 45. Τρομερό στο 1-0 το τελείωμα του Σουάρες με ψαλιδάκι (VIDEO).

Τρομερή εμφάνιση της Μπαρτσελόνα στο ματς με την Σεβίλλη στο πρώτο ημίχρονο στο Καμπ Νόου. Οι Καταλανοί έκαναν ό,τι ήθελαν τους φιλοξενούμενους και μέσα σε 45 λεπτά έσβησαν τον χαρακτηρισμό ντέρμπι από το παιχνίδι με τρία γκολ.

Το πάρτι της Μπάρτσα άρχισε στο 27ο λεπτό. Ο Σεμέδο έβγαλε τη σέντρα και ο Σουάρες εκτέλεσε με σούπερ ψαλιδάκι για το 1-0:

Στο 32' ήρθε το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων. Ο Αρτούρ έκανε την πάσα και ο Βιντάλ με προβολή έγραψε το 2-0:

Και σαν να μην έφτανε όλο το κακό στην Σεβίλλη, η Μπαρτσελόνα σκόραρε και τρίτο γκολ. Ο Αρτούρ και πάλι μοίρασε ασίστ με τον Ντεμπελέ στο 35' να διαμορφώνει το 3-0 του πρώτου σαρανταπενταλέπτου: