ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Η χαμένη ευκαιρία που "τρέλανε" τον Σουάρες'

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 3-0 επί της Λας Πάλμας, ο Σουάρες δεν σκόραρε, έχασε μία μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις και μετά έσκισε τη φανέλα του. (VIDEO)

Η διεξαγωγή του παιχνιδιού της Μπαρτσελόνα με τη Λας Πάλμας πέρασε από 40 κύματα λόγω των δραματικών εξελίξεων στην Καταλονία. Τελικά, η αναμέτρηση διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών με τους "μπλαουγκράνα" να επικρατούν με 3-0.

Σε μία αναμέτρηση η οποία προκάλεσε μεγάλη συζήτηση λόγω των όσων προηγήθηκαν αλλά και των όλων όσων θα επακολουθήσουν, ο Σουάρες συνέχισε να ψάχνει το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Ο Ουρουγουανός δεν έχει ξεκινήσει όσα καλά θα ήθελε τη χρονιά και μετρά δύο γκολ σε οκτώ συμμετοχές κάτι που αναλογεί σε ένα τέρμα ανά 360 λεπτά (1/4 αγώνες). Για αυτό το λόγο δεν είναι λίγες οι φορές που έχει νεύρα όταν χάνει ευκαιρίες.

Κάτι ανάλογο συνέβη και στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Σουάρες να χάνει ένα τετ α τετ και στη συνέχεια να σκίζει την εμφάνιση του από τα νεύρα του.