ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Ισοπαλία υπό βροχή για Αστέρα Τρίπολης και Σπάρτη

SUPERLEAGUE / ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΟ / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
Δουβίκας EUROKINISSI

Αστέρας Τρίπολης και Σπάρτη αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην αρκαδική πρωτεύουσα, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας.

Πελοποννησιακό ντέρμπι περιελάμβανε το μενού της προετοιμασίας Αστέρα Τρίπολης και Σπάρτης και μάλιστα υπό βροχή.

Οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες σε φιλικό παιχνίδι στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" το απόγευμα της Τρίτης και αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.

Ο αγώνας ήταν μία ευκαιρία για δοκιμές σε πρόσωπα και δη από τον Σάββα Παντελίδη που άφησε εκτός αποστολής αρκετούς βασικούς ποδοσφαιριστές.

Για τους γηπεδούχους, που είχαν περισσότερες καλές στιγμές, το σκορ άνοιξε στο 52ο λεπτό ο νεαρός Αλμπάνης που είχε περάσει ως αλλαγή. Η Σπάρτη ισοφάρισε 10 λεπτά αργότερα με τον Ρασσιά κι ενώ ο Κριστόφ Βαζέχα είχε αλλάξει όλη την ενδεκάδα στην ανάπαυλα.

Αστέρας (Παντελίδης): Τσιφτσής, Γλέζος, Χριστόπουλος, Μαρτίνεζ, Ματρικάρντι, Μπελόκ, Βαλιέντε, Σάλας, Ρόλε, Μπαστιάνος, Δουβίκας​

Αγωνίστηκαν και οι: Ρούνεϊ, Τζίμας, Αλμπάνης, Μιχελής και Κάρδαρης​

Σπάρτη (Βαζέχα): Πάντος, Κοζάκης, Φραγκούλης, Καστριτσέας, Κολιτσίδας, Χάδιαρης, Καρβουνίδης, Παυλής, Βλαχομήτρος, Ντα Σίλβα, Καλούδης

Αγωνίστηκαν και οι: Κλέτον, Κυζιρίδης, Ρασσιάς, Καλούσης, Ντούσκας, Κολιάκος, Αναστασίου, Μπέζας, Αρώνης, Χουζούρης

Photo credits: Eurokinissi