ΑΡΗΣ

Σπανός: "Ο Πλατέλλας είναι έτοιμος και το έδειξε"

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ - ΑΡΗΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
ΚΥΠΕΛΛΟ / ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ - ΑΡΗΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο τεχνικός του Άρη, Δημήτρης Σπανός, έπλεξε το εγκώμιο του Βαγγέλη Πλατέλλα μετά τη νίκη στο Αίγιο και ξεκαθάρισε ότι οι "κίτρινοι" θα παλέψουν για να φθάσουν όσο το δυνατόν πιο μακριά στο Κύπελλο Ελλάδας.

Ο Βαγγέλης Πλατέλλας σκόραρε επτά λεπτά μετά την είσοδό του κι έδωσε την εκτός έδρας νίκη (0-1) στον Άρη απέναντι στον Παναιγιάλειο με τους "κίτρινους" να ξεκινούν με το "δεξί" τις υποχρεώσεις τους για το Κύπελλο Ελλάδας.

Ο τεχνικός του Άρη, Δημήτρης Σπανός, μετά τη λήξη του ματς έπλεξε το εγκώμιο του σκόρερ. "Αν ξεπεράσουμε το πρώτο 20λεπτο, δημιουργήσαμε, χάσαμε ευκαιρίες. Δεν είμαι ευχαριστημένος, όταν δεν πάνε τόσο καλά όσο θέλεις τα πράγματα, κοιτάς το αποτέλεσμα. Κάναμε αυτό που θέλαμε.Από εδώ και πέρα μόνο βελτίωση, τίποτα άλλο.

Ο Βαγγέλης Πλατέλλας είναι ένας έτοιμος παίκτης και το έδειξε σήμερα. Υπάρχουν όμως εξαιρετικοί παίκτες που κάνουν την διαφορά. Είναι μία τεράστια ομάδα ο Άρης, δεν θα αφήσει κάποιον θεσμό. Έχει ένα ρόστερ 30 παικτών, θα το παλέψουμε μέχρι τέρμα".

Photo credits: Eurokinissi