ΑΡΗΣ

Λαμία - Άρης: Από 2-0, 2-2 μέσα σε τρία λεπτά

SUPERLEAGUE / ËÁÌÉÁ - ÁÑÇÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ËÁÌÉÁ - ÁÑÇÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Άρης βρέθηκε πίσω στο σκορ στη Λαμία από τα δύο γκολ του Αραβίδη, αλλά με τους Λάρσον και Ιντέγε να σκοράρουν μέσα σε τρία λεπτά έφθασε στην ισοφάριση σε 2-2. (VIDEOS)

Η Λαμία υποδέχθηκε τον Άρη για την 25η αγωνιστική της Super League 1 και άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Χρήστο Αραβίδη, ενώ ο ίδιος λίγο μετά από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου διεύρυνε το προβάδισμα σε 2-0.

Ο Άρης, ωστόσο, κατάφερε να βρει πολύ γρήγορα το δρόμο για την ισοφάριση. Οι κίτρινοι μείωσαν αρχικά σε 2-1 με την γκολάρα του Λάρσον στο 52ο λεπτό και έφθασαν στο 2-2 με τον Ιντέγε μέσα σε τρία λεπτά.

Ο Νιγηριανός μετά από ασίστ του Μπρούνο Γκάμα πρόλαβε τον Θεοδωρόπουλο και ισοφάρισε στο 55ο. Δείτε τα δυο γκολ από τον Σουηδό και τον Νιγηριανό: