ΑΡΗΣ

Ένινγκ: "Ο βοηθός μου χτυπήθηκε και δεν ενδιαφέρθηκε κανένας"

Ο προπονητής του Άρη, Μίχαελ Ένινγκ, τόνισε ότι η ήττα με 2-1 στο ΟΑΚΑ από την ΑΕΚ δίνει στην ομάδα του ελπίδες, ενώ τόνισε το ποδόσφαιρο δεν βρίσκεται στο σωστό δρόμο.

Ο Άρης ηττήθηκε από την ΑΕΚ με 2-1 στο ΟΑΚΑ στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας σε έναν επεισοδιακό αγώνα. Στο 58ο λεπτό μετά το δεύτερο γκολ της Ένωσης ο γυμναστής της ομάδας της Θεσσαλονίκης βρέθηκε πεσμένος στο έδαφος με τον Άρη να απειλεί με αποχώρηση.

Ο προπονητής των "κιτρίνων", Μίχαελ Ένινγκ, σχολίασε το αποτέλεσμα τονίζοντας ότι δίνει ελπίδες ενόψει ρεβάνς, ενώ υπογράμμισε ότι ο βοηθός του χτυπήθηκε και δεν ενδιαφέρθηκε κανένας.

"Το αποτέλεσμα μας δίνει ελπίδες για τη ρεβάνς αλλά σήμερα το ποδόσφαιρο δεν ήταν στο σωστό δρόμο με αυτά που έγιναν. Δεν είχαμε καμία ενημέρωση για το τι γινόταν στο ημίχρονο. Στη συνέχεια ο βοηθός μου χτυπήθηκε και ήταν πεσμένος στο έδαφος και δεν ενδιαφέρθηκε κανένας" ανέφερε ο Γερμανός προπονητής στην Cosmote TV.