ΑΡΗΣ

Άρης: Απείλησε να φύγει από το γήπεδο, στο έδαφος μέλος της αποστολής

Ο ημιτελικός του Κυπέλλου ανάμεσα σε ΑΕΚ και Άρη διεκόπη για πέντε λεπτά, αμέσως μετά το 2-1. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν να μην συνεχίσουν, όταν ο γυμναστής τους βρέθηκε πεσμένος στο έδαφος κατά τους πανηγυρισμούς των γηπεδούχων.

Η ΑΕΚ στο 58' έκανε το 2-1 στον ημιτελικό με τον Άρη στο ΟΑΚΑ με κεφαλιά του Βράνιες και αμέσως μετά η αναμέτρηση διεκόπη για περίπου πέντε λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν να αποχωρήσουν από το γήπεδο, αφού ο γυμναστής τους, Λάζαρος Βαρδάκης, υπό αδιευκρίνιστες μέχρι στιγμής συνθήκες, βρέθηκε πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο κατά τους πανηγυρισμούς των γηπεδούχων μετά το γκολ του Βράνιες.

Ο Πορτογάλος διαιτητής Σοάρες Ντίας κάλεσε τους παίκτες του Άρη να επανέλθουν και τελικά το παιχνίδι συνεχίστηκε στο 64', αφού ο Βαρδάκης επέστρεψε στον πάγκο του Άρη. Εκεί του τοποθετήθηκε πάγος στον σβέρκο, ενώ λίγο αργότερα μεταφέρθηκε στο ιατρείο του ΟΑΚΑ.

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ / ΑΕΚ - ΑΡΗΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΤΑΚΗΣ ΣΑΓΙΑΣ / EUROKINISSI)
ΚΥΠΕΛΛΟ / ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ / ΑΕΚ - ΑΡΗΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΤΑΚΗΣ ΣΑΓΙΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Νωρίτερα, το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με 25' καθυστέρηση, αφού οι διαιτητές παρέμεναν κλεισμένοι στα αποδυτήρια.