ΑΡΗΣ

Αν και κακός ο Άρης κέρδισε 1-0 το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ο Άρης κατάφερε να κερδίσει το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος με 1-0 στη χειρότερη φετινή του εμφάνιση και με τους γηπεδούχους να έχουν δυο δοκάρια. Το γκολ για τους "μπλε" ο Ιντζίδης.

Ένα γκολ του Ιντζίδη από το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Άρη ώστε να του δώσει τη νίκη στο «Ανθή Καραγιάννη» επί του Βυζαντίου Κοκκινοχώματος με 1-0 στη χειρότερη φετινή εμφάνιση των «κιτρινόμαυρων» στο πρωτάθλημα έως τώρα.

Οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου συνέχισαν νικηφόρα και έφτασαν τις 12 σερί νίκες και διατήρησαν τη διαφορά 12η φετινή νίκη για τους παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου, που διατήρησαν την διαφορά από τους διώκτες τους.

Το τελικό αποτέλεσμα αδικεί τους γηπεδούχους οι οποίοι είχαν δυο δοκάρια και σίγουρα δικαιούνταν κάτι καλύτερο.

Η πρώτη καλή στιγμή άνηκε στους γηπεδούχους όταν στο 21΄ο Αποστολίδης βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Σιδεράκη, πλάσαρε με τον τερματοφύλακα των «κιτρινόμαυρων» να αποκρούσει εντυπωσιακά.

Ο Άρης που αγωνίστηκε με μπλε εμφανίσεις τη Κυριακή "ξύπνησε" και έφτασε στο γκολ στο 33' όταν ο Ιντζίδης με διπλή προσπάθεια έστειλε τελικά την μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα του Σουμουρίδη για το 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, όμως και πάλι την μεγάλη ευκαιρία στα πρώτα λεπτά την είχαν οι γηπεδούχοι. Στο 60΄ο Τσίλογλου σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σιδεράκη, ενώ στο 66΄ο Αποστολίδης από πλεονεκτική θέση έφτασε εκ νέου κοντά στην ισοφάριση, αλλά αστόχησε απελπιστικά.

Η είσοδος των Κόκε-Κυβελίδη για τον Άρη δεν διαφοροποίησε την εικόνα της ομάδας του Νίκου Αναστόπουλου με τους γηπεδούχους να χάνουν σωρεία ευκαιριών με σημαντικότερη όλων το δεύτερο δοκάρι του Αποστόλου στο 76΄για να ακολουθήσουν δύο ακόμα τετ α τετ εκ των οποίων το ένα απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σιδεράκης.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ:Σουμουρίδης, Δαγκούλης (71΄Καζαντζίδης), Γαλακτερός, Πόπτσης, Μουσικάκης, Αποστόλου, Κεφαλάς (57΄Παντελίδης), Καρλόπουλος, Αποστολίδης, Τσίλογλου, Μπαρέττας (75΄Ουζούνογλου).

ΑΡΗΣ:Σιδεράκης, Γεωργιάδης, Τσουμάνης, Καλογέρης, Μελισσάς, Ιντζίδης, Πόι (78΄Σαμαράς), Ν΄Λουντούλου (66΄Κόκε), Καπνίδης (66΄Κυβελίδης), Τάτος, Καζναφέρης.

Νέστος Χρυσούπολης - Κοζάνη 2-0

ΑΠΕ Λαγκαδά - FC Σερρών (διεκόπη στο 60' και ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ των γηπεδούχων λόγω ομίχλης)

Ρεπό: Θύελλα Φιλώτας 1-2