ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ανακοίνωση της ΑΕΛ κατά της διαιτησίας: "Ό,τι και να κάνουν, θα βγούμε Ευρώπη"

Η ΠΑΕ ΑΕΛ εξέδωσε ανακοίνωση κατά της διαιτησίας στην ανάπαυλα του αγώνα με την Ξάνθη (0-0 το πρώτο 45λεπτο), στην οποία μεταξύ άλλων ανέφερε πως "ό,τι και να κάνουν θα βγούμε Ευρώπη".

Ανακοίνωση κατά της διαιτησίας εξέδωσε για μια ακόμη φορά η ΑΕΛ. Στο ημίχρονο του αγώνα με την Ξάνθη για την 6η αγωνιστική της Super League, ενώ το σκορ ήταν 0-0 και οι Θεσσαλοί έμειναν από το 43' με παίκτη λιγότερο (αποβολή Ζίζιτς), οι Βυσσινί εξαπέλυσαν επίθεση σε βάρος του Λάμπρου και των βοηθών του Απτόσογλου, Γιαννίκου.

Σύμφωνα με τους Θεσσαλούς, το μαρκάρισμα του Ντε Λούκας στον Μιλοσάβλιεβιτς έπρεπε να επισύρει απευθείας κόκκινη κάρτα, ότι υποδείχθηκαν δύο "ανύπαρκτα" οφσάιντ, ενώ έστειλαν το μήνυμα ότι θα βγουν στην Ευρώπη, ό,τι και αν γίνει.

Η ανακοίνωση της ΑΕΛ: "Επιτέλους, κάθε Κυριακή με 10!!! 2 οφσάιντ ανύπαρκτα και η απευθείας κόκκινη που θα έκοβε το πόδι του Μιλοσάβλιεβιτς έγινε κίτρινη... Ό,τι και να κάνουν θα βγούμε Ευρώπη".

Η ΑΕΛ είναι η μοναδική ομάδα στην εφετινή Super League που βγάζει σε τόσα παιχνίδια ανακοίνωση κατά των διαιτητών.