ΑΕΚ

Χιμένεθ: "Χαρίσαμε το πρώτο ημίχρονο στον Παναθηναϊκό"

SUPERLEAGUE / ΑΕΚ - ΠΑΟ (ICONPRESS/ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ)
SUPERLEAGUE / ΑΕΚ - ΠΑΟ (ICONPRESS/ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ) ICON

Ο Μανόλο Χιμένεθ ήταν απογοητευμένος από την εξέλιξη της αναμέτρησης και την ήττα με 3-2 στο τελευταίο ουσιαστικά λεπτό του αγώνα.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης και κυρίως η παρουσία της ΑΕΚ κυρίως στο πρώτο ημίχρονο ήταν αυτή που απογοήτευσε τον Μανόλο Χιμένεθ. Αυτό τόνισε μετά το τέλος του αγώνα στην κάμερα της "NOVA":

"Νομίζω ότι χαρίσαμε το πρώτο ημίχρονο, οι οπαδοί της ΑΕΚ έδειξαν πόσο μεγάλοι είναι με το χειροκρότημά τους. Στο δεύτερο ημίχρονο, κάναμε ότι έπρεπε να κάνουμε από το πρώτο λεπτό. Μπήκαμε, ισοφαρίσαμε, είχαμε ευκαιρίες να προηγηθούμε, αλλά δεχθήκαμε το γκολ.

Είναι μια λυπημένη ημέρα για εμάς. Κάποια ημέρα θα χάναμε, όταν χάνεις γίνονται κριτικές για την ενδεκάδα. Δεν χάσαμε λόγω της ενδεκάδας, αλλά λόγω της συμπεριφοράς μας στο πρώτο ημίχρονο".