ΑΕΚ

Κραϊόβα - ΑΕΚ 0-2: Ο Λιβάγια εκτέλεσε τους Ρουμάνους

Ο Μάρκο Λιβάγια ολοκλήρωσε υποδειγματικά την αντεπίθεση της ΑΕΚ κάνοντας το 2-0 απέναντι στην Κραϊόβα στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης. (VIDEO)

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της Κραϊόβα με την ΑΕΚ για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League ολοκληρώθηκε χωρίς να μπορέσει κάποια από τις δύο ομάδες να σκοράρει. Οι κιτρινόμαυροι ήταν εκείνοι που είχαν την μεγαλύτερη ευκαιρία με τον Πέτρο Μάνταλο να αστοχεί.

Ο αρχηγός των κιτρινόμαυρων πήρε την εκδίκηση του στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 60' έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Λιβάγια ο Πέτρος Μάνταλος άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ.

Οι Ρουμάνοι πίεσαν για να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης αφήνοντας πολλούς κενούς χώρους. Ο Παουλίνιο έκλεψε την μπάλα, την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Λιβάγια, ο οποίος ολοκλήρωσε υποδειγματικά την αντεπίθεση της ΑΕΚ κάνοντας το 2-0 απέναντι στην Κραϊόβα στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.