ΑΕΚ

Καρέρα: "Ήμασταν δίκαιοι νικητές του αγώνα"

Ο προπονητής της ΑΕΚ, Μάσιμο Καρέρα, δήλωσε μετά την αναμέτρηση με τον Άρη ότι είναι ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ΑΕΚ επικράτησε 4-1 του Άρη και βρίσκεται στο +2 από τον 3ο ΠΑΟΚ στη μάχη που δίνει για τα προκριματικά του Champions League. Ο Μάσιμο Καρέρα μετά το τέλος της αναμέτρησης τόνισε ότι δεν είναι ικανοποιημένος από το α' ημίχρονο, ενώ η Ένωση διόρθωσε στο β' μέρος τα κακώς κείμενα και πήρα μία δίκαιη νίκη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Καρέρα στη Nova:

Για το ματς: "Η αλήθεια είναι ότι στο α' ημίχρονο δεν ήμουν ευχαριστημένος από την ομάδα μου. Δεν δείξαμε την αγωνιστικότητα που χρειάζεται. Γι' αυτό το λόγο δεν είμαι ικανοποιημένος.

Για το β' ημίχρονο:" Βάλαμε αγωνιστικότητα, ένταση, γυρίζαμε σωστά την μπάλα, δεν δώσαμε δικαίωμα στον αντίπαλο. Ήμασταν δίκαιοι νικητές του αγώνα".

Για την 2η θέση: "Κοιτάμε το επόμενο ματς της Τετάρτης".