ΟΦΗ - Ατρόμητος: Ο Ντε Γκουζμάν άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα

Ο Ντε Γκουζμάν πανηγυρίζει το γκολ του κόντρα στον Ατρόμητο
Ο Ντε Γκουζμάν πανηγυρίζει το γκολ του κόντρα στον Ατρόμητο PRINT SCREEN GLOMEX

O ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι με χρήση VAR μετά από χέρι του Σάλομον στη μεγάλη περιοχή του Ατρομήτου και ο Τζόναθαν Ντε Γκουζμάν ανέλαβε την ευθύνη της εκτέλεσης για να δώσει προβάδισμα στους Κρητικούς στο 70ο λεπτό (VIDEO).

Ο ΟΦΗ δίνει ένα πολύ σημαντικό ματς με τον Ατρόμητο στην προσπάθεια παραμονής του στην Super League Interwetten και τη νέα αγωνιστική σεζόν και είκοσι λεπτά πριν το φινάλε πήρε σημαντικό προβάδισμα χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η εσχάτη των ποινών καταλογίστηκε από τον διαιτητή Φωτιά βλέποντας με τη βοήθεια του VAR στο μόνιτορ, το χέρι που είχε προηγηθεί μέσα στη μεγάλη περιοχή του Ατρομήτου από τον Σάλομον, με τον Τζόναθαν Ντε Γκουζμάν να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους στο 70ο λεπτό.

Photo Credits: Eurokinisis