ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Σα Πίντο επιτέθηκε κατά πάντων εν ώρα αγώνα στο Ιράν, τον συγκρατούσαν πέντε άτομα

TWITTER

Ο Ρικάρντο Σα Πίντο εξαγριώθηκε κατά τη διάρκεια της εκτός έδρας αναμέτρησης της Εστεγκλάλ με την Γκολ Γκοχάρ, βγήκε εκτός εαυτού και επιτέθηκε κατά πάντων.

Ο ευέξαπτος Ρικάρντο Σα Πίντο που πέρασε και από την Ελλάδα για λογαριασμό του Ατρομήτου και του ΟΦΗ έκανε αισθητή την παρουσία του και στο Ιράν.

Ως προπονητής της Εστεγκλάλ πλέον, ο Πορτογάλος προπονητής εξαγριώθηκε όταν αποβλήθηκε στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Γκολ Γκοχάρ και προσπάθησε να επιτεθεί αρχικά στο διαιτητή και στη συνέχεια στο προπονητικό επιτελείο των γηπεδούχων.

Οι ψυχραιμότεροι προσπάθησαν να τον συγκρατήσουν, όμως μόνο όταν τον περικύκλωσαν πέντε άτομα κατάφεραν να τον σταματήσουν.

Εν τέλει, πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, με την ομάδα του να παίρνει τη νίκη 2-1 χάρη σε πέναλτι στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων.