ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Ο Μανέ έκανε το 1-0 στο Λίβερπουλ - Πάλας σε φάση που άρχισε από κόρνερ του Τσιμίκα

Ο Σαντιό Μανέ με τη φανέλα της Λίβερπουλ κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας
Ο Σαντιό Μανέ με τη φανέλα της Λίβερπουλ κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας @2021 JON SUPER/AP IMAGES

Ο Σαντιό Μανέ έφτασε τα 100 γκολ στην καριέρα του με την Λίβερπουλ κάνοντας το 1-0 απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, σε μία φάση που άρχισε από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Τσιμίκα για λογαριασμό των κόκκινων.

Ο Κώστας Τσιμίκας πήρε φανέλα βασικού στο ματς με την Κρίσταλ Πάλας, μετά από τρία σερί ματς που ο Ρόμπερτσον ήταν στο αριστερό άκρο της άμυνας της Λίβερπουλ, και όχι μόνο ήταν πολύ δραστήριος στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης αλλά είχε και συμμετοχή στο 1-0 της ομάδας του Γιούργκεν Κλοπ.

Αυτό έγινε στο 43ο λεπτό, όταν ο Έλληνας μπακ εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και ο Σαλάχ έπιασε την καρφωτή κεφαλιά στ πρώτο δοκάρι, με τον Γκουάιτα να αποκρούει εντυπωσιακά πέφτοντας στην αριστερή γωνία του και τον Μανέ να παίρνει το ριμπάουντ, για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με δεξί πλασέ από πλάγια θέση μέσα από τη μικρή περιοχή.

TAGS ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ THE PREMIER GREEKS PREMIER LEAGUE ΑΓΓΛΙΑ ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΜΙΚΑΣ