CHAMPIONS LEAGUE

Ο Λεβαντόβσκι έκανε το 2-0 για την Μπάγερν μετά τον κεραυνό του Μουσιάλα στο αριστερό δοκάρι της Μπαρτσελόνα

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι πανηγυρίζει γκολ με την Μπάγερν εις βάρος της Μπαρτσελόνα στο Champions League | 14 Σεπτεμβρίου 2021 @2021JOAN MONFORT/AP IMAGES

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι πήρε το ριμπάουντ μετά από το εντυπωσιακό σουτ του Μουσιάλα που σταμάτησε στο δοκάρι του Τερ Στέγκεν και με πλασέ στην ανυπεράσπιστη εστία έκανε το 2-0 για την Μπάγερν κόντρα στην Μπαρτσελόνα.

Μετά το 1-0 του Μίλερ στο 34ο λεπτό, η Μπάγερν πήρε τον έλεγχο και στο δεύτερο ημίχρονο αύξησε ακόμα περισσότερο την πίεσή της προς την Μπαρτσελόνα, με το γκολ να έρχεται νομοτελειακά.

Δεν προέκυψε στο 52' όταν ο Τερ Στέγκεν νίκησε τον Σανέ σε τετ α τετ των δύο παικτών αλλά έγινε στο 56'. Ο Μουσιάλα έκανε τρομερό σε δύναμη σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι, με τον Λεβαντόβσκι να παίρνει το ριμπάουν και να κάνει το 2-0 με πλασέ στην ανυπεράσπιστη εστία.