ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Ο Φούντας σκόραρε για δεύτερη σερί αγωνιστική, η Ραπίντ ισοφαρίστηκε στο 90+7'

Ο Ταξιάρχης Φούντας πανηγυρίζει γκολ στην Ευρώπη με τη φανέλα της Ραπίντ Βιέννης
Ο Ταξιάρχης Φούντας με τη φανέλα της Ραπίντ Βιέννης © 2021 RONALD ZAK/ASSOCIATED PRESS

Ο Ταξιάρχης Φούντας σκόραρε για δεύτερη σερί αγωνιστική όμως η Ραπίντ υπέστη σοκ στο 90+7' και έμεινε στο 1-1 με τη Χάρτμπεργκ.

Η Ραπίντ δεν κατάφερε να φτάσει σε μία σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Χάρτμπεργκ, αφού παρά το γκολ του Ταξιάρχη Φούντα, έμεινε στο 1-1 και διατηρήθηκε στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας στην αυστριακή Bundesliga.

Ο 26χρονος επιθετικός βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα μόλις στο 11ο λεπτό. Ήταν η δεύτερη διαδοχική αγωνιστική στην οποία σκοράρει, φτάνοντας τα έξι γκολ στο πρωτάθλημα και τα εννέα σε 22 αγώνες όλων των διοργανώσεων.

Παρ' όλα αυτά, οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Τόμας Ρότερ.