ΒΟΛΟΣ

Ντάινζε - Βόλος 1-0: Δεν έδειξαν καλή εικόνα και ηττήθηκαν οι Θεσσαλοί

Ο Μπαριέντος στην αναμέτρηση του Βόλου με τον Ολυμπιακό
Ο Μπαριέντος στην αναμέτρηση του Βόλου με τον Ολυμπιακό EUROKINISSI SPORTS

Ο Βόλος ηττήθηκε 1-0 απ' την Ντάινζε, με την ομάδα του Γκιγιέρμο Αμπασκάλ να μην παρουσιάζει στον αγωνιστικό χώρο την καλή εικόνα των πρώτων φιλικών.

Τη φιλική ήττα με 1-0 γνώρισε ο Βόλος με αντίπαλο την Ντάινζε στο τρίτο φιλικό στο βασικό στάδιο της προετοιμασίας που διεξάγεται στην Ολλανδία. Οι Θεσσαλοί δεν παρουσίασαν την ίδια καλή απόδοση με τα πρώτα φιλικά, έχοντας δυσκολία στην ανάπτυξη.

Η Ντάινζε μπήκε μπροστά στο σκορ στο 41ο λεπτό με τον Στάινλες. Στο β' μέρος η εικόνα του Βόλου βελτιώθηκε, όμως ξανά έμεινε μακριά απ' το γκολ.

Οι Θεσσαλοί είχαν την ευκαιρία να φύγουν απ' την αναμέτρηση με την ισοπαλία, όμως στο 84ο λεπτό ο Μπαριέντος αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Η σύνθεση του Βόλου: Κλέιμαν, Πουρίτα, Γκιουλέν, Ρομέρο, Φερράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Φερνάντες, Νίνης, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παπαδόπουλος, Ροσέρο, Λογαράς, Βοικτόφσκι, Κούζντρα, Τριανταφύλλου, Ακριβόπουλος