NATIONS LEAGUE

Βόρεια Ιρλανδία - Νορβηγία: Τρία τέρματα σε επτά λεπτά, γκολάρα ο Χάαλαντ

Norway's Erling Braut Haaland celebrates his goal against Northern Ireland during the UEFA Nations League soccer match between Northern Ireland and Norway at Windsor Park, Belfast, Northern Ireland, Monday Sept. 7, 2020. (AP Photo/Peter Morrison) AP

Μέσα στα πρώτα επτά λεπτά η αναμέτρηση ανάμεσα στην Βόρεια Ιρλανδία και την Νορβηγία είχε τρία τέρματα, με τους φιλοξενούμενους να έχουν το προβάδισμα με 2-1 και τον Χάαλαντ να σημειώνει τρομερό γκολ.

Επτά λεπτά ήταν αρκετά, ωστέ η αναμέτρηση ανάμεσα στην Βόρεια Ιρλανδία και την Νορβηγία για το Nations League να πάρει πραγματικά φωτιά, αφού σημειώθηκαν τρία γκολ.

Μόλις, στο 2ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ελιονούσι, ενώ στο 6ο ο ΜακΝερ έφερε στα ίσα το παιχνίδι. Ωστόσο, το άστρο του Έρλινγκ Χάαλαντ έλαμψε ξανά, όταν στο 7' έκανε το 2-1 με ένα φοβερό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.