ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Πέντε γκολ μετά το 85' στα πρώτα τέσσερα παιχνίδια του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Uruguay's Jose Gimenez celebrates after scoring his side's opening goal during the group A match between Egypt and Uruguay at the 2018 soccer World Cup in the Yekaterinburg Arena in Yekaterinburg, Russia, Friday, June 15, 2018. (AP Photo/Natacha Pisarenko) AP PHOTO/NATACHA PISARENKO

Συναρπαστική είναι η εξέλιξη των τεσσάρων πρώτων αναμετρήσεων του Παγκοσμίου Κυπέλλου, καθώς τρεις εξ αυτών έχουν κριθεί με γκολ στα τελευταία λεπτά.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο έχει αρχίσει ιδανικά, καθώς μας έχει προσφέρει τρομερές συγκινήσεις και υπέροχο θέαμα. Είναι χαρακτηριστικό πως οι αναμετρήσεις Αίγυπτος - Ουρουγουάη και Μαρόκο - Ιράν και Πορτογαλία - Ισπανία κρίθηκαν με γκολ στα τελευταία λεπτά, ενώ και στο τέταρτο ματς Ρωσία - Σαουδική Αραβία μπήκε σημειώθηκε γκολ μετά το 85ο λεπτό.

Πιο συγκεκριμένα, η Ουρουγουάη πήρε σπουδαία νίκη επί της Αιγύπτου με εξαιρετική κεφαλιά του Χοσέ Μαρία Χιμένες στο 89ο λεπτό του αγώνα, ενώ το Ιράν νίκησε το Μαρόκο χάρη σε αυτογκόλ του Αζίζ Μπουχαντούζ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της δεύτερης ημέρας, η Πορτογαλία κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (3-3) απέναντι στην Ισπανία με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 88ο λεπτό. Τέλος, όπως προείπαμε, η Ρωσία στο εντυπωσιακό 5-0 επί της Σαουδική Αραβίας πέτυχε δύο γκολ με τους Ντένις Τσερίσεβ και Αλεξάντρ Γκολόβιν στο 91' και το 95' αντίστοιχα.

Σύνολο, δηλαδή, πέντε τέρματα μετά το 85'. Εντυπωσιακό στατιστικό...

Σε αυτό το Μουντιάλ, ετοιμάσου να κάνεις Σερί. Κατέβασε το νέο Seri app του Stoiximan.gr, κάνε το απόλυτο σερί & κέρδισε 1.000.000€ μετρητά εντελώς δωρεάν* (*ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)

Photo Credits: AP Photo/Natacha Pisarenko