PREMIER LEAGUE

Μπρέντφορντ - Λίβερπουλ: Το 2-2 των γηπεδούχων με τον Τζανέλ και η άμεση απάντηση των "Reds" με τον Τζόουνς

Ο Κέρτις Τζόουνς πανηγυρίζει γκολ που σημείωσε με τη φανέλα της Λίβερπουλ
Ο Κέρτις Τζόουνς πανηγυρίζει γκολ που σημείωσε με τη φανέλα της Λίβερπουλ © 2021 RUI VIEIRA / AP IMAGES

Η Μπρέντφορντ ισοφάρισε προσωρινά με τον Τζανέλ στο 63ο λεπτό (2-2), ωστόσο τέσσερα λεπτά μετά ο Κέρτις Τζόουνς έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ για τους "Reds".

Η Μπρέντφορντ υποδέχθηκε τη Λίβερπουλ για την έκτη αγωνιστική της Premier League, με τις δύο ομάδες να σημειώνουν από ένα γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών.

Αρχικά οι Λονδρέζοι ισοφάρισαν με τον Τζανέλ στο 63ο λεπτό, με τον Γερμανό μέσο να χρειάζεται δύο προσπάθειες για να σκοράρει με το κεφάλι. Τέσσερα λεπτά μετά ο Κέρτις Τζόουνς με ένα εντυπωσιακό σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ράγια.