Άρης - Ολυμπιακός: Δεύτερο γκολ Μπουχαλάκη από ασίστ Φορτούνη και 0-2

Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν το 0-2
Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν το 0-2 EUROKINISSI

Ο Μπουχαλάκης με εξαιρετικό σουτ με το αριστερό νίκησε για δεύτερη φορά τον Σιαμπάνη - ξανά από ασίστ Φορτούνη όπως και στο πρώτο γκολ - και διεύρυνε (0-2) το προβάδισμα του Ολυμπιακού επί του Άρη. (VIDEO)

Ο Άρης υποδέχτηκε τον Ολυμπιακό για τη 10η αγωνιστική της Super League Interwetten και οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης στο Κλεάνθης Βικελίδης με κοντινή προβολή του Ανδρέα Μπουχαλάκη μετά από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Φορτούνη.

Ο Ολυμπιακός διεύρυνε το προβάδισμά του (0-2) με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έχοντας ξανά ως πρωταγωνιστές τους Μπουχαλάκη και Φορτούνη.

Ο Φορτούνης έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Λοβέρα άφησε την μπάλα να περάσει και ο Μπουχαλάκης με φοβερό σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, αφού πρώτα έκανε κοντρόλ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Σιαμπάνη.

Δεύτερο γκολ στο ματς για τον Ανδρέα Μπουχαλάκη, ξανά από δημιουργία Κώστα Φορτούνη.