LA LIGA

Μπαρτσελόνα - Χετάφε: Δύο γκολ σε πέντε λεπτά και προβάδισμα με 3-1 οι γηπεδούχοι

Ο Μέσι πανηγυρίζει μετά το γκολ του στο Μπαρτσελόνα - Χετάφε /22-04-2021
Ο Μέσι πανηγυρίζει μετά το γκολ του στο Μπαρτσελόνα - Χετάφε /22-04-2021 2021 JOAN MONFORT/ASSOCIATET PRESS

Η Μπαρτσελόνα κατάφερε να προηγηθεί της Χετάφε με αυτογκόλ στο 28' και εν συνεχεία ο Μέσι στο 33' έκανε το 3-1 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για τους Καταλανούς. (VIDEOS)

Με δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά στο 28' και στο 33' η Μπαρτσελόνα πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο ματς με τη Χετάφε και έκανε το 3-1. Αρχικά στο 28' σε μια εύκολη φάση ο Τσάκλα γύρισε τη μπάλα προς τα πίσω χωρίς να βλέπει που είναι ο γκολκίπερ του με αποτέλεσμα να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 33' και μετά από κόρνερ που κέρδισαν οι γηπεδούχοι η μπάλα έφτασε δεξιά στον Μέσι ο οποίος έκανε το σουτ η μπάλα βρήκε στο δοκάρι αλλά επέστρεψε στον Αργεντινό που με νέο σουτ έκανε το 3-1.