ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Μπάγερν - Ντόρτμουντ: Δύο γκολ από τον Χάαλαντ μέσα σε εννέα λεπτά

Ο Χάαλαντ σκοράρει το 0-1 στο Μπάγερν - Ντόρτμουντ
Ο Χάαλαντ σκοράρει το 0-1 στο Μπάγερν - Ντόρτμουντ GLOMEX

Η Ντόρτμουντ μπήκε αγριεμένη στην αναμέτρηση με την Μπάγερν και ο Έρλινγκ Χάαλαντ πέτυχε δύο τέρματα κάνοντας το 0-2 στο 2' και στο 9'.

Η Ντόρτμουντ μπήκε μπροστά στο σκορ στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης με την Μπάγερν. Έπειτα από λάθος του Κίμιχ, η μπάλα στρώθηκε στον Έρλινγκ Χάαλαντ, ο οποίος βρήκε χώρο εκτός περιοχής, σούταρε, η μπάλα κόντραρε λίγο στον Μπόατενγκ και κατέληξε στα δίχτυα.

Οι Βεστφαλοί κατάφεραν να κάνουν δύο τα τέρματά τους στο 9ο λεπτό. Η Ντόρτμουντ άλλαξε γρήγορα την μπάλα, ο Αζάρ μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, γύρισε στον Χάαλαντ που δεν μαρκαριζόταν σωστά από την Μπάγερν και σημείωσε το 0-2.

Έτσι, ο Νορβηγός στράικερ έφτασε τα 19 γκολ σε 19 ματς φέτος στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Photo credits: Glomex