ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Μπάγερν - Φράιμπουργκ: Έκρυψαν τη μπάλα στο 1-0 οι Βαυαροί

Οι παίκτες της Μπάγερν Μονάχου πανηγυρίζουν γκολ του Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι κόντρα στην Φράιμπουργκ για την Bundesliga Ⓒ 2021 ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ/ASSOCIATED PRESS

Οι παίκτες της Μπάγερν εξαφάνισαν τη μπάλα με ωραίους αυτοματισμούς και αυτή κατέληξε στα δίχτυα στο 7ο λεπτό του αγώνα τους με την Φράιμπουργκ από το πόδι του Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι (VIDEO).

Η Μπάγερν Μονάχου ήθελε ένα δυνατό ξεκίνημα απέναντι στην Φράιμπουργκ για να αφήσει όσο γίνεται πιο γρήγορα πίσω την ήττα στο πρωτάθλημα απο την Γκλάντμπαχ και τον αποκλεισμό-σοκ στο Κύπελλο από την Χολστάιν Κίελ και το πέτυχε.

Το 1-0 μάλιστα για τους Βαυαρούς έγινε με θεαματικό τρόπο, με τους Γκνάμπρι, με τη μπάλα να περνάει από τα πόδια των Γκνάμπρι, Μίλερ και Λεβαντόβσκι με μεγάλη ταχύτητα και τον Πολωνό να τη στέλνει στα δίχτυα στο 7ο λεπτό για να φτάσει μάλιστα τα 21 τέρματα στη φετινή Bundesliga.