ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Μουντιάλ 2022, Ολλανδία - Αργεντινή: Ο Μέσι έκανε με πέναλτι το 2-0 και έπιασε τον Μπατιστούτα στα 10 γκολ σε Μουντιάλ

Ο Μέσι εκτελεί στο Ολλανδία - Αργεντινή
Ο Μέσι εκτελεί στο Ολλανδία - Αργεντινή 2022 AP PHOTO/HASSAN AMMAR

Ο Λιονέλ Μέσι στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης της Αργεντινής με την Ολλανδία έκανε το 2-0 με εκτέλεση πέναλτι και ισοφάρισε το ρεκόρ του Γκαμπριέλ Μπατιστούτα.

Η Αργεντινή έκανε το 2-0 απέναντι στην Ολλανδία στο 73ο λεπτό. Ο Ακούνια κέρδισε πέναλτι από τον Ντούμφρις. Ο Μέσι εκτέλεσε, ο Νόπερτ μένει "άγαλμα" και ο Pulga έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Έτσι, ο Λιονέλ Μέσι έφτασε τα 10 γκολ σε Μουντιάλ κι ισοφάρισε το ρεκόρ της Αργεντινής που κατείχε μόνος του ο Γκαμπριέλ Μπατιστούτα. Πλέον υπάρχουν δύο μεγάλοι παίκτες στην κορυφή.

Το SPORT24 στο Μουντιάλ 2022

Το SPORT24 παίζει μόνο Μουντιάλ 2022 και σε πάει στο Παγκόσμιο Κύπελλο ! Δες αναλυτικα το Πρόγραμμα του Μουντιάλ και τα αποτελέσματα των αγώνων του Μουντιάλ, Παρακολούθησε το Μουντιάλ live στο Matchcenter, κάνε εγγραφή στα push notifications του SPORT24 και στο Youtube κανάλι για να ενημερώνεσαι και να μη χάνεις καμία αθλητική στιγμή!

SPORT24 LIVE MUNDIAL SHOWS

Συντονιστείτε στις 4 καθημερινές εκπομπές του SPORT24 για το Μουντιάλ: Mundial Morning Show (10:00 - 11:00), The Show Must Go On (12:00 - 14:00), Pame Stoixima Pre Game Show (15:30 - 16:00), Game Night (22:45 - 00:15).

TAGS ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΘΝΙΚΗ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΘΝΙΚΗ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2022 ΛΙΟΝΕΛ ΜΕΣΙ