ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Μουντιάλ 2022, Ισπανία - Κόστα Ρίκα: Πολυβόλο η ομάδα του Ενρίκε, έφτασε τα επτά γκολ στο φινάλε με Σολέρ και Μοράτα

@2022 FRANK AUGSTEIN/AP IMAGES

Η διαστημική Ισπανία δεν έδειξε τον παραμικρό οίκτο απέναντι στην Κόστα Ρίκα ούτε με το σκορ στο 5-0, με την ομάδα του Λουίς Ενρίκε να βομβαρδίζει την εστία του Κέιλορ Νάβας και να βρίσκει άλλα δύο γκολ από το 90ο λεπτό και μετά.

Το γκολ του Γκάβι στο 75ο λεπτό, με το οποίο η Ισπανία έκανε το 5-0 απέναντι στην Κόστα Ρίκα, φάνηκε προς στιγμή ότι ήταν ικανό για να "σβήσει" το ματς, στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στο Μουντιάλ, όμως η φούρια ρόχα έδειξε στο φινάλε πως δεν ήταν διαθετεθειμένη να ρίξει νερό στο κρασί της.

Αποτέλεσμα; Στην τελική ευθεία της αναμέτρησης βρήκε άλλα δύο γκολ, με τον Σολέρ να γράφει το 6-0 στο 90', με πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή μετά από γύρισμα του Νίκο Γουίλιαμς και ασταθή απόκρουση του Νάβας, και τον Μοράτα να βάζει και εκείνος το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ γράφοντας το 7-0 στο 93ο λεπτό.

Το SPORT24 στο Μουντιάλ 2022

Το SPORT24 παίζει μόνο Μουντιάλ 2022 και σε πάει στο Παγκόσμιο Κύπελλο ! Δες αναλυτικα το Πρόγραμμα του Μουντιάλ και τα αποτελέσματα των αγώνων του Μουντιάλ, Παρακολούθησε το Μουντιάλ live στο Matchcenter, κάνε εγγραφή στα push notifications του SPORT24 και στο Youtube κανάλι για να ενημερώνεσαι και να μη χάνεις καμία αθλητική στιγμή!

SPORT24 LIVE MUNDIAL SHOWS

Συντονιστείτε στις 4 καθημερινές εκπομπές του SPORT24 για το Μουντιάλ: Mundial Morning Show (10:00 - 10:30), Pame Stoixima Pre Game Show (11:30 - 12:00), The Show Must Go On (13:00 - 15:00), Game Night (22:45 - 00:15).

TAGS ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΕΘΝΙΚΗ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2022 ΕΘΝΙΚΗ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ