PREMIER LEAGUE

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Ο Σαλάχ με δύο γκολ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4

Ο Σαλάχ πανηγυρίζει γκολ στο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ
Ο Σαλάχ πανηγυρίζει γκολ στο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ AP PHOTO/RUI VIEIRA

Η Λίβερπουλ πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 4-0 απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με δύο γκολ του Μοχάμεντ Σαλάχ στο 38' και στο 45'+5.

Η Λίβερπουλ με δύο γκολ λίγο πριν από το πρώτο ημίχρονο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4 απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Κεϊτά επέστρεψε στον Σαλάχ το δώρο του 5ου λεπτού δίνοντάς του εκείνος ασίστ για να γίνει σκόρερ ο Σαλάχ και να κάνει το 3-0 με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής.

Ο Σαλάχ έγινε έτσι ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της Λίβερπουλ που σκοράρει σε τρία σερί ματς στο Ολντ Τράφορντ κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και ο πρώτος Αφρικανός σκόρερ της Premier League με 105 γκολ, αφήνοντας στη 2η θέση τον Ντιντιέ Ντρογκμπά που σταμάτησε στα 104.

Στο 45+4' πέτυχε και το 0-4. Ο Σαλάχ δέχτηκε ασίστ από τον Ζότα αυτή τη φορά και με θαυμάσιο πλασέ εντός περιοχής έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Ντε Χέα.