CHAMPIONS LEAGUE

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λειψία: Πρώτο γκολ για τον Γκρίνγουντ στο Champions League

Ο Μέισον Γκρίγουντ σουτάρει για το 1-0 στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Λειψία στην δεύτερη αγωνιστική του Champions League.
Ο Μέισον Γκρίνγουντ κάνει το 1-0 υπέρ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Λειψία AP PHOTO/DAVE THOMPSON

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέτυχε το 1-0 απέναντι στην Λειψία στο 21ο λεπτό χάρη στον Μέισον Γκρίνγουντ, ο οποίος άνοιξε λογαριασμό στο Champions League.

Το πρώτο του γκολ στο Champions League, σε ηλικία 19 ετών πανηγύρισε ο Μέισον Γκρίνγουντ. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ απέναντι στην Λειψία στο 21ο λεπτό.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής των κόκκινων διαβόλων πήρε την κάθετη πάσα του Πογκμπά και βγήκε στην πλάτη της άμυνας της Λειψίας για να κάνει το 1-0 με συρτό διαγώνιο σουτ με το αριστερό.