CHAMPIONS LEAGUE

Λίβερπουλ - Ρέιντζερς: Η ηρωική επέμβαση του Τσιμίκα και τα συγχαρητήρια του Φαν Ντάικ

Ο Ματοντό έφτασε μία ανάσα από το να μειώσει στο σκορ για την Ρέιντζερς στο 85ο λεπτό όμως ο Κώστας Τσιμίκας του πήρε τη μπουκιά μέσα από το στόμα, αποκρούοντας σωτήρια πάνω στη γραμμή το σουτ του.

Ο Κώστας Τσιμίκας είναι σε πολύ κατάσταση και το αποδεικνύει σε κάθε ματς της Λίβερπουλ και το ίδιο έγινε και απέναντι στην Ρέιντζερς στον αγώνα των δύο ομάδων για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Champions League, όπου πρωταγωνίστησε σε μία από τις πιο εντυπωσιακές φάσεις της βραδιάς.

Αυτή έλαβε χώρα στο 85ο λεπτό με το σκορ στο 2-0 υπέρ των ρεντς, με τους Σκωτσέζους να είναι έτοιμοι να πανηγυρίσουν τη μείωση του σκορ με το σουτ του Ματοντό από πλάγια θέση που νίκησε τον Άλισον αλλά τον Τσιμίκα να εμφανίζεται ως από μηχανής Θεός και να διώχνει τη μπάλα πριν περάσει την τελική γραμμή, για να δεχτεί τα συγχαρητήρια του Φαν Ντάικ.