PREMIER LEAGUE

Λίβερπουλ - Έβερτον: Φοβερή πάσα Ροντρίγκες, γκολ ο Ρισάρλιζον για το 0-1 στο 3'

Ο Χάμες Ροντρίγκες έκανε εξαιρετική κάθετη πάσα για τον Ρισάρλιζον, ο οποίος σούταρε μέσα από την περιοχή της Λίβερπουλ και έκανε το 0-1 για την Έβερτον στο 3', βάζοντας τα "ζαχαρωτά" σε θέση οδηγού. (VIDEO)

Η Έβερτον άνοιξε το σκορ στο ντέρμπι του Μέρσεϊσαϊντ μόλις στο 3ο λεπτό, στο Άνφιλντ.

Λάθος του Τιάγκο, ο Χάμες Ροντρίγκες έγινε κάτοχος της μπάλας και έδωσε κάθετη πάσα στον Ρισάρλιζον, που ξεπέρασε στο σπριντ τον Καμπάκ και με δυνατό δεξί σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Άλισον στέλνοντας τη μπάλα στην δεξιά γωνία.

Το γκολ του Ρισάρλιζον είναι το δεύτερο πιο γρήγορο που δέχεται η Λίβερπουλ σε ματς Premier League, μετά από αυτό του Ολιβιέ Ντακούρ τον Απρίλιο του 1999, στο 1ο λεπτό.