LIGUE 1

Λιόν - Τρουά 4-1: Ξέσπασμα με σκόρερ τον Τετέ

Οι παίκτες της Λιόν πανηγυρίζουν γκολ που σημείωσαν κόντρα στη Νις για τη Ligue 1 2021-2022 στο "Γκρουπάμα", Λιόν | Σάββατο 12 Φεβρουαρίου 2022 © 2022 LAURENT CIPRIANI/ASSOCIATED PRESS

Η Λιόν δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο, αλλά ξέσπασε και πήρε τη νίκη με 4-1 επί της Τρουά για την 3η αγωνιστική της Ligue 1.

Η Λιόν επιβλήθηκε με 4-1 της Τρουά στο "Γκρουπάμα" για την 3η αγωνιστική της Ligue 1 κι έκανε το 2/2 στη σεζόν.

Οι "γκον" προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Αλεξάντρ Λακαζέτ, ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Φλοριάν Ταρντιό στο 39'. Η απάντηση ήταν άμεση με τον Λακαζέτ, αλλά τελικά το επόμενο γκολ ήρθε από έναν αμυντικό, τον Νικολάς Ταγλιαφίκο, με τη σέντρα στο 2ο μέρος. Κατόπιν, ανέλαβε δράση ο Τετέ, ο οποίος με δύο γκολ διασφάλισε τη νίκη των γηπεδούχων.