ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Λευκίμμη - Άγιος Νικόλαος 1-2: Πρόκριση στους "16" του Κυπέλλου για τους Κρητικούς

Οι παίκτες του Αγίου Νικολάου πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στον Πανελευσινιακό
Οι παίκτες του Αγίου Νικολάου πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στον Πανελευσινιακό YOUTUBE / AOAN TV

Ο Άγιος Νικόλαος πήρε το διπλό στην έδρα της Λευκίμμης με 2-1 και πανηγύρισε μία ιστορική πρόκριση στη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το όνειρο συνεχίζεται για τον Άγιο Νικόλαο. Οι Κρητικοί επικράτησαν 2-1 της Λευκίμμης στην Κέρκυρα και πανηγύρισαν την πρόκρισή τους για τη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Για τον ΑΟΑΝ το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό ο Φουκαράκης με προβολή. Οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα στο 36ο λεπτό με κεφαλιά του Κωστακιώτη.

Στο 75' ο Άγιος Νικόλαος κατάφερε να πάρει τη νίκη. Ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε φάουλ και ο Μαυρής έστειλε την μπάλα από κοντά στα δίχτυα για το τελικό 1-2.